Ubezpieczenie na podróż

Zawsze przed wyjazdem na wakacje zastanawiamy się, czy na pewno o wszystkim pamiętamy, czy na pewno spakowałam szczoteczkę do zębów, krem z filtrem… o nie! Jeszcze moje ulubione okulary.. prawie o nich zapomniałam! Ale niestety polskim turystom brakuje czegoś więcej… polisy na ubezpieczenie w trakcie podróży.

Na początek przedstawię Państwu koszty jakie może ponieść wyjeżdżający, w razie wystąpienia choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Potrącenie przez pojazd

USA: (razem ok. 610 tys. zł)

 • leczenie szpitalne: 587,5 tys. zł
 • transport medyczny do placówki: 46 tys. zł
 • transport medyczny do Polski – 7 tys. zł

Złamanie nogi

WŁOCHY: (razem ok. 379 tys. zł)

 • ambulans: 1 tys. zł
 • hospitalizacja: 377 tys. zł
 • hotel: 850 zł
 • leki: 500 zł

Potknięcie i uderzenie o krawędź basenu

ZANZIBAR (razem ok. 259 tys zł)

 • leczenie szpitalne: 100 tys. zł
 • transport medyczny do placówki: 24 tys. zł
 • transport medyczny do Polski: 135 tys. zł

Na co zwrócić uwagę przede wszystkim przy kupnie ubezpieczenia na wyjazd:

 1. Upewniamy się, że nasz stan zdrowia pozwala nam na taką podróż.
 2. Jeżeli chorujemy na jakieś choroby przewlekłe takie jak nadciśnienie (w różnych towarzystwach jest wyszczególnione co jest chorobą przewlekła, ale zazwyczaj jest to choroba leczona w ostatnich 12 miesiącach) należy to zgłosić swojemu agentowi, w przeciwnym wypadku zaostrzenie tej choroby w trakcie podróży będzie wyłączone z odpowiedzialności.
 3. Jeżeli będziemy uprawiać jakiś sport – trzeba rozszerzyć odpowiedzialność o daną formę uprawiania sportu.
 4. Jeżeli jedziemy do pracy – należy zaznaczyć czy będzie to praca fizyczna, czy umysłowa.
 5. Zazwyczaj posiadamy ze sobą bagaż – ubezpieczmy go, w razie kradzieży bądź zagubienia przez linie lotnicze dostaniemy niezbędną pomoc do kontynuacji podróży,a jeżeli będzie to sprzęt sportowy to w razie jego kradzieży koszta te zostaną nam zwrócone (tylko nie zapomnijmy o zgłoszeniu tego faktu na Policję). To ubezpieczenie również działa w przypadku zdarzeń losowych typu pożar, zalanie itp.)
 6. Zamierzamy przebywać w górach, na morzu, na szlakach turystycznych – istnieje możliwość, że się zagubimy? – do tego służy assistance – akcja poszukiwawcza w przypadku zagubienia.
 7. OC w życiu prywatnym odpowiada za szkody wyrządzone osobom trzecim z naszej winy, często zrobimy coś nieumyślnie, strącimy drogą wazę w sklepie, nasze dziecko przerysuje rowerkiem czyjś samochód – w takich sytuacjach może nas chronić OC!
 8. Sprawdźmy (na stronce Ministerstwa Spraw Zagranicznych – w zakładce „ostrzeżenia dla podróżujących” czy kraj do którego się wybieramy jest zagrożony terrorem – jeśli tak, wszelkie zgłoszenia związane z terroryzmem nie będą mieściły się w odpowiedzialności, a jeśli się takiej opcji boimy, a kraj nie występuje jako niebezpieczny dla podróżujących wystarczy poprosić agenta o włączenie opcji rozszerzenia o terroryzm.

Zazwyczaj koszt takiego ubezpieczenia zaczyna się już od 4-5 zł za dzień, w przeliczeniu na tydzień wakacji = 32 zł, a sama wizyta u lekarza za granicą to koszt ok. 50/100 euro = 200 lub 400 zł, nie licząc ewentualnych leków, dojazdów itd.

Dlatego nasi drodzy klienci jeśli chcecie żebyśmy przedstawili Wam ofertę takiego ubezpieczenia na wyjazd proszę piszcie do nas na facebook`u bądź na nasz adres e-mail: biuro@akces-ubezpieczenia.pl – nasz zespół dołoży wszelkich starań żebyście podczas wyjazdu czuli się bezpiecznie i mogli w pełni korzystać z zasłużonego wypoczynku!